Gemlik Diyabaz Taşı Firmamız, merkezi Diyarbakır Ergani’de bulunan, Türkiye’nin değişik noktalarında taş ocaklarına sahip kurumsal bir işletmedir. Türkiye’nin tüm kentlerine hizmet vererek ve yurt dışına taş ihracatı yaparak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Gemlik Diyabaz Taşı Taşının Özellikleri

Gemlik Diyabaz taşı, doğrudan doğruya granit taşı ile kıyaslanabilecek kadar, granit taşı özelliklerine sahip değerli bir taştır. Uygulama biçimlerindeki çeşitlilik ve sahip olduğu özellikler sebebiyle, pek çok farklı alanda, diyabaz taşı ile çalışma yapılabilir. Diyabaz taşı, özellikle açık alanlarda geniş uygulama alanları bulur.

Soğuğa, neme, aşırı sıcağa ve basınca dayanıklı bir taştır. Diyabaz taşı kumlama, honlama, fırçalama, cilalama gibi farklı tekniklerle işlenerek farklı işlemlere tabi tutularak kullanılabilir. Bünyemizde istihdam edilen deneyimli ustalarımız ile diyabaz taşına pek çok farklı işlem uygulayabiliyoruz.

Gemlik Diyabaz Taşının Kullanıldığı Alanlar

Diyabaz taşının kullanıldığı başlıca alanlar şöyle sıralanabilir:

Sahip olduğu özellikler sebebiyle diyabaz taşları, park, yol, kaldırım, yaya geçidi, köprü, üst ve alt geçit, meydan, bulvar gibi alanlarda kullanılabildiği gibi, havuz yapımında, heykel ve sütun işçiliğinde, endüstriyel alanda hammadde üretiminde kullanılmaktadır.

Özellikle gemlik diyabaz küp taşları, Arnavut Kaldırım Taşı Üretim Fiyatları ile il ve ilçelerin meydanlarının zemin döşemeleri ve binaların dış cephe kaplamalarında dekoratif açıdan son derece güzel görsellikler inşa edilebilir.

Gemlik Diyabaz Taşı
Gemlik Diyabaz Taşı

Firmamız Türkiye’nin tüm kentlerine, en uygun fiyatlarla hizmet sunmayı garanti ederek müşterilerine hizmet verir.