Please install Woocommerce

Sıkça Sorulan Sorular

AnasayfaSıkça Sorulan Sorular

Granit Nedir?

Granit, sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen taneli görünüşlü magmatik derinlik kültesi. Plüton içindeki taneler çoğunlukla gözle görülebilir büyüklüktedir. Esas mineralleri feldspatın ortoklas cinsi ile az miktarda plajioklas ve kuvarstır.

Bazalt Nedir?
Bazalt, volkanik kaya kütlelerinden biri. Siyah renkte ve kesif yığınlar halindedir. Doğada kütle, damar ve akıntı halinde bulunur. Başlıca özelliklerinden birisi, altıgen prizmalar biçiminde, büyük sütunlar meydana getirmesidir. Bu sütunlar, mağma akıntılarının soğuyup büzülmesinden ileri gelmiştir.
Diyabaz Nedir?

Diyabaz taşı, Derin magma kökenli bir kayaçtır. Diyabaz taşı diğer kayaçlardan ayıran özelliği ise ; yüksek Sertliği,yüksek Mukavemeti,Soğuklarda bozunma olmaması,basınç altında su emmesinin az olması, ve doğallığı ile çekici rengidir. yeşil diyabaz taşı, dış ve iç mekanlarda kullanılabilir.

Bazalt Küp Taşı Nedir?

Bazalt taşı boyutları içinde en çok tüketilen küp taşı adı verilen taşlardır. Ankara taşı’da denmektedir bazalt küp taşları çok sert zemin projelerinde yer döşemesi veya duvar uygulama taşı olarak kullanılmasıyla bilinir. … Bazalt Küp Taşı siyah renkli olup çok sert bir yapıdadır.

Granit