Günümüzde doğal taşlar ev dekorasyonundan tutun da takı tasarım alanına kadar bir çok yerde kullanılmaktadır. Hangi alanda kullanılırsa kullanılsın, bulunduğu ortama şık ve gösterişli bir hava katar. Doğal taşların iyileştirici ve pozitif enerji verdiğine inanıldığı düşünülürse takı sektöründe kendine yer edinmesini anlamak hiç de zor olmayacaktır.Doğal taşlar denince hemen akla gelen bir kaç tanesini saymadan geçmek olmaz.Akik, Firuze, Ametist taşı, betgram  Kehribar , Mermer, Granit, Sedef, Yakut, Oltu, Kuvars, Zümrüt, Safir bunlardan sadece sayabildiğimiz kadarıdır. Traverten doğal taş fiyatları belirlenirken bir çok kriter göz önünde tutulur.

Traverten Doğal Taş Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Doğal taşların fiyatlarını belirlemekte göz önünde bulundurulan kriterlerin başlıcaları şunlardır:

  1. Doğada kolay veya zor bulunuşları,
  2. Yer altından çıkarılma aşamasının zorluk derecesi,
  3. Doğal taşın çıkarılma ve işlenme aşamasında kullanılan makine ve işçilik maliyetleri,
  4. Nakliye masrafları.

Doğal taşların fiyatlarını belirleyen unsurlar denildiğinde elbetteki saydığımız maddelere ek olarak reklam ve tanıtım maliyetleri de hatırı sayılır miktarda paralardan oluşur.

Traverten Doğal Taşlarının Çeşitli Mekanlara Uygulanması

İnsanlar evlerinde, iş yerlerinde zaman zaman dekor yapmak isterler.Banyolarında, duvarlarında ve merdivenlerinde veya lavabolarında otantik ve orijinal hava katmak niyeti ile mermerler ve ya doğal traverten taşları kullanırlar. İster dekoratif amaçlı isterse lavabo, vazo, kase gibi mutfak gereçleri gibi işlevsel kullanıma uygun ürünlerde olsun bu iş in maliyeti ve masrafları vardır.Traverten doğal taşlarının çeşitli mekanlara uygulanması belli işçilik bilgisi ister.

Doğal Taş Fiyatları

He keseye uygun fiyatta vardır demek isteriz ama bu laf kendimizi kandırmak olur. Oldukça pahalı ürünlerdir. Doğal taş fiyatları kısaca göz atmak istersek şöyledir. 15×42 cm bazalt lavabo 350 tl, eskitme traverten mermer doğal taş paketi 0.75 tl, siyah mermer lavabo 1.200 tl, traverten doğal taş lavabo 550 tl, traverten patlatma taş 34.50 tl,doğal taş cephe kaplama 150 tl,

dekoratif göbekler ve bordür 14 tl ve daha çok çeşitli ürün yelpazesi mevcuttur. Doğal taş kullanımı hem sağlık hem de evlerin şıklığı açısından vazgeçilmez ürünler haline gelmiştir. Günlük hayatınız için tercih edebilir, temizlik konusunda kolaylığını fark edebilirsiniz.